Izolacja rur na wyższym poziomie z K-Flex ST

Rury

Jeszcze nie tak dawno temu rola izolacji była zdecydowanie niedoceniana. Nie przykładano długo wagi do pozytywnych skutków jakie niesie ze sobą zabezpieczona instalacja, ale na ochronie sprzętów i pomieszczeń zalety izolacji się nie kończą. Ma dla nas także znaczenie ekonomiczne i ekologiczne.

Dzięki tej technologii ograniczymy koszty przeznaczane na ogrzewanie i naprawę sprzętów. Wytwarzanie dwutlenku węgla podczas dodatkowego ogrzewania naszego domu może źle wpłynąć na ekosystem, a ograniczając jego produkcję możesz wesprzeć nasze środowisko.

Dlaczego izolacja rur jest tak istotna?

Izolacja rur jest bardzo istotna podczas zakładania instalacji. Otulina na rury ma za zadanie zapobiec utracie ciepła z rur centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody w budynkach. Ma również na celu chronienie przeciw-kondensacyjne ponieważ wilgoć powstająca na wskutek skraplania się pary wodnej może być niebezpieczna dla sprzętów usadowionych bezpośrednio pod rurą lub dla sufitu. Sprzyja ona powstawaniu korozji, grzybów i rozmnażaniu się roztoczy, co w konsekwencji niekorzystnie wpłynąć może na nasze zdrowie i samopoczucie.

Izolacja K-Flex ST.

K-Flex ST to izolacja najwyższej jakości wykonana z kauczuku syntetycznego. W niezawodny sposób izoluje termicznie i zapobiega kondensacji rur, zbiorników oraz różnego rodzaju armatury należącej do instalacji (klimatyzacyjnej, chłodniczej, wentylacyjnej, sanitarnej, grzewczej i paru innych specjalnych). W kwestii izolowania instalacji znajdujących się z zewnątrz powinno się stosować maty zabezpieczone w płaszcz ochronny lub farby ochronne, aby dodatkowo zapobiec awarii.

W celu ochrony izolacji wykorzystuje się izolacje o zamkniętej strukturze komórkowej takie jak szkło piankowe, spieniony poliuretan lub właśnie jak w przypadku firmy K-Flex ST spieniony kauczuk. Kauczuk syntetyczny skutecznie chroni przed kondensacją pary wodnej, chroniąc rury, zbiorniki i inne kanały powietrzne. Kauczuk często bardzo skutecznie chroni także przed promieniami UV instalacje solarne. Ten materiał cechuje także elastyczność, zamknięta struktura komórkowa i nie zmienia się pod wpływem temperatur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *