Otulina na rury – czy jest konieczna?

Rury

Budując dom, zakładając w nim wszystkie najważniejsze instalacje, planując swój kąt, tak aby przez lata służył nam niezawodnie, staramy się uwzględnić każdy czynnik, który pomoże nam to osiągnąć. Planujemy z jakich materiałów będą zbudowane ściany, podłoga i gdzie przebiegać będą rury. Czy zastanawiamy się jednak po co nam takie rozwiązania jak otuliny na rury i czy rzeczywiście są rozwiązaniem koniecznym?

Ograniczenie strat ciepła.

W dobie dbania o nasze środowisko, inwestowanie w źródła odnawialnej energii i jej oszczędzania, pojawia się coraz więcej możliwości i rozwiązań. Najczęstszym zabiegiem jest zakładanie instalacji, które dodatkowo izoluje się w celu ograniczenia strat ciepła. Jest to również obowiązek, który został uwzględniony w warunkach technicznych, którym podlegać mają budynki. Otulina na rury ma za zadanie zapobiec uciekaniu ciepła z rur centralnego ogrzewania, zimnej i ciepłej wody w budynkach. Spełnia funkcję nie tylko termiczną, ale również akustyczną oraz ochronną. To rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić na dodatkowym ogrzewaniu, a to przyczynić się może także do wsparcia naszego środowiska.

Inwestycja na lata.

Założenie instalacji izolacyjnej na rury to rozwiązanie, które przyniesie nam wiele korzyści. Pomaga ograniczyć straty energii aż do 90%, a przez to i pomóc zredukować emisję dwutlenku węgla. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz miał swój udział w ochronie naszego środowiska. Otulina na rury przedłuży także ich żywotność i będzie chronić je przed niszczącymi materiałami budowlanymi i zapobiega kondensacji na rurach z zimną wodą. Skraplanie się pary wodnej na niezabezpieczonej instalacji może być bardzo niebezpieczne dla sprzętów znajdujących się pod rurą i dla sufitu, ponieważ zbierająca się wilgoć prowadzić może do powstawania grzybów. Dodatkowo ograniczając straty energii w swoim domu wesprzesz także własny budżet. Dodatkowe ogrzewanie może stać się ostatecznością, za co podziękuje Ci Twój portfel i nasza planeta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *